light
logo
205 malá velikostí, ale se lvím srdcem

garážgaráž

Montáž XENON HID 6000K:

Tak, rozhodl jsem se že už konečně chci něco vidět. Začal jsem shánět přestavbovou XENONOVOU sadu. Hledal jsem různě na internetu, pokud se nejedná o BI-XENON, cena se pohybuje okolo 3000Kč. Nakonec jsem našel jednu za 2600Kč na.Je to se zárukou na 2 roky a žárovky mají svítit cca 3000hodin, což je zhruba někde okolo 300 000km. Obyčejná žárovka H4 má svítit údajně 300-350hodin. Výhoda byla, že je ten obchod přímo z Liberce, tak jsem si sadu druhý den osobně převzal.


Instalace je jednoduchá, připevnění "startérů" je na fotkách. Na pravé straně stačilo provrtat plíšek který drží plastovou krabičku diagnostiky. Na ten plíšek se pak připevní startér, baterka se posune dozadu a a ta plastová krabička se dá mezi startér a baterku a je hotovo. Druhá strana je horší. Tam se musí buď sehnat ten samý plýšek co je vpravo, což je asi nejlepší a nejpevnější řešení, díry jsou pro něj přímo předvrtány, protože je to symetrické a stačí ho našroubovat a přidělat druhý startér obdobným způsobem. Druhá možnost je držák vyrobit z kousku plechu jako jsem to musel udělat já.


upevnění 1. startéru. Snese teplotu až 120°C

upevnění 2. startéru - vpravo, pohled na předek auta

pohled kruhovým otvorem zezadu na upevnění a startér
Žárovky se jednoduše zamění za H4 a konektory se zapojí do koncovky která dřív přišla nasadit na patici H4. Systém pokus-omyl neselhal, moc možností jak to zapojit není a žárovka bude svítit pouze při správném zapojení.


Odběr je 35W oproti původním 55W. BI-XENONY stojí cca o 1600-2000Kč víc, tak jsem se to rozhodl řešit přídavnými dálkovými světly co už mám nějaký pátek doma a zatím nějak nebyl čas je namontovat.
Pravda ještě něco, kdykoli lze pochopitelně vymontovat a dát do jiného vozu. (při montáži se nemusí vůbec vrtat do auta!) O tom zda se to vyplatí, ať si udělá každý svůj názor, nekouřím ani nepiju, tak jsem si udělal radost a tak tragická investice to nebyla, na to že uvidím lépe

jarajarda